<>

KAVON CZ s.r.o. - Uvodní stránka
 
KAVON CZ s.r.o.

Nářadí ruční 
Nářadí ruční elektrické
Vrtačky s el. magnetickým upínáním
Broušení 
Brusivo 
Velmi přesné vyvrtávání a vrtání
Kompresory a vzduchové rozvody
Tváření otvorů a závitů
Měření tažné a tlačné síly 
Příslušenství pro rázové utahováky
Manipulace speciální
Ingersoll-Rand
 
Akreditovaná kalibrační laboratoř momentu síly
Služby servisní
Katalogy ke stažení
 
Zaměstnání - nabídka volných pracovních pozic
Kontakt
     
     
     
 
  Stahlwille
SRN

Firma Kavon.cz je schopna pro své zákazníky dodat vše z celého sortimentu s více jak 4500 položkami společnosti Stahlwille. Jedná se o komplexní nabídku všech typů ručního montážního nářadí. Dodáváme nářadí v přehledných modulech z ABS plastu, vozících, kufrech nebo po jednom kusu ve všech metrických a palcových rozměrech, včetně nejiskřícího nářadí do výbušného prostředí. Poskytujeme zásadně dlouhodobou záruku i proti roztažení klíče.

 
 
Kontrolní ukladací systém pro nářadí (Control System Tool-TSC)
 
Kontrolní ukladací systém pro nářadí  byl primárně vyvinut firmou Stahlwille ve spolupráci se společnoností British Aerospace s cílem vylepšit bezpečnostní opatření při manipulaci s nářadím v leteckém průmyslu.
Systém byl vypracován na základě poznatků a zkušeností při výrobě a údržbě  ve vojenském i civilním leteckém průmyslu. Později byl uzpůsoben i ostaním modulárním systémům, které se využívají nejenom v letectví, ale také v potravinářském a ostatním zpracovatelském průmyslu, s potřebou neustále zlepšovat standardy bezpečnosti a minimalizace rizika kontaminace a problémů souvisejících se zpracovávanými výrobky.


 

Stahlwille s kontrolním ukladacím systémem pro nářadí (Control System Tool-TSC) v kombinaci s vysoce kvalitním nářadím přínáší možnost jedinečného a komplexního způsobu, jak řešit opravu a údržbu také například v zámořských plavidlech nebo jiných a technologický náročných zařízeních.
TCS ukládací systém STAHLWILLE zajišťuje dokonalé uspořádání nářadí ve vozících na nářadí nebo boxech na nářadí. Více informací zde

 
Klíče STAHLWILLE (silné, extrémně pružné a odolné)
 

U komerčně dostupných klíčů není brán příliš ohled na odlnost klíčů při maximálním zatížení. Ty mohou prasknout a způsobit vážné zranění ruky. Stahlwille přichází s vlastní technologii, která tyto kritické situace zohledňuje. Aby se snížilo riziko prasknutí je použit materiál, který prasknutí eliminuje.

Výsledkem je mimořádně stabilní, přesto štíhlý a lehký klíč, který vzhledem k vnějším rozměrům umožňuje snadnou a bezpečnou práci i ve stísněných prostorech. Klíče jsou známé svojí precizní, dobře padnoucí ergonomii a jejich schopností rychleji
soustředit sílu na místo použití.

 
Klíče jsou extremně trvanlivé, vyjimečně odolné, kované z velmi kvalitních speciálních ocelí. Optimální vytvrzení je zajištěno v peci bez škálování a oduhličení. Vysoká pevnost v ohybu a nízká hmotnost je zajištěna pomocí  dvojitého-T-profilu. Klíče jsou navíc příjemné na dotyk. Systém zabezpečování Firma STAHLWILLE získala mezinárodně uznávaný Certifikát podle DIN ISO 9001 od DQS (Německé asociace pro certifikaci kvality systémů). Více informací zde

Porovnání zatěžové zóny komerčně prodávaných klíčů a klíčů STAHLWILLE

 

 

 

Zátěžové zóny komerčně prodávaných klíčů

Zátěžové zóny klíčů STAHLWILLE

Stranový klíč STAHLWILLE v olejové lázni

 
Momentový klíč MANOSKOP 730 VDESTAHLWILLE
 
Společnost STAHLWILLE přichází s čerstvou novinkou řadý nařadí VDE do 1000V. Řada STAHLWILLE VDE obsahuje vše, co bude elektrikář potřebovat pro každodení práci. V sadě nářadí jsou mimo šroubováků, kleští, také izolované momentové klíče. Novinkou je momentový klíč MANOSKOP® 730 VDE, který je určen pro práci v prostředí, kde jsou pod napětím elektrické kabely či jiné elektrické komponenty. MANOSKOP® 730 VDE má dvojitý bezpečnostní izolovaný plastový obal, který však nemá žádný vliv na přesnost a spolehlivost nástroje. Tento momentový klíč společnosti STAHLWILLE je součástí jedinečného světového konceptu.
Tento momentový klíč umožňuje koncovým uživatelům přistroj kalibrovat a přizpůsobit si ho podle vlastních představ bez nutnosti demontáže. Dokonce je možné měnit hlavu ráčny, aniž by bylo nutné překontrolovat nastavení stupnice. A jako by to nestačilo, přístroj v sobě skrývá neocenitelný bezpečnostní zámek QuickRelease. Více informací zde

 
Momentový klíč MANOSKOP 714 a 714R STAHLWILLE
 

Elektromechanický momentový klíč Manoskop 714R je vysoce kvalitní elektromechanický momentový klíč určený pro kontrolované utahování i s kontrolou úhlu pootočení. Manoskop 714 nabízí 3 funkční režimy - limitní (při dosažení nastavené hodnoty momentový klíč překlapne), peak (zaznamenání vrcholové hodnoty), Track (zobrazení aktuálního momentu)

Elektromechanický momentový klíč Manoskop 714R nabízí 4 měřicí režimy (Kroutící moment, úhel pootočení, kroutící moment s ovládáním velikosti úhlu pootočení, úhel pootočení s ovládáním velikosti moment). Možnost programování šroubových spojů (až 200 spojů v 25 přednastavených sekvencí). Možnost volby tolerance pro každý spoj individuálně. Digitální momentový klíč je programovatelný i přes PC. Momentový klíč Manoskop 714 Vás automaticky upozorní na datum další kalibrace a to na základě počtu šroubových spojů nebo časového intervalu. Moment a úhel je na displeji zobrazen současně a naměřené hodnoty jsou nezávislé na místě použití síly. Klíč je dodán se dvěma certifikáty  pro moment a pro úhel. Klíč je dodán v pevném plastovém kufříku. Ke klíči je poskytnut softwarem a potřebné vybavení pro připojení k tiskárně či k PC. Přesnost momentového klíče je +/-1%. Více informací zde

Návrat na začátek strany
 
 
 
 

 
  Knipex
SRN

600 druhů kleští pro všechny druhy řemesel, více než stoletá tradice výrobce, mnoho originálních celosvětově patentovaných kleští, nářadí s ochranou do 1000V, zcela jedinečné sika kleště (5 let záruka proti přeskočení), kleště, pinzety pro elektroniku - dlouhodobá záruka na veškeré nářadí.
Novinky Knipexu i inovované starší výrobky umožňují stále lepší výsledky práce a vyšší užitek pro uživatele. Svým uživatelům Knipex činí každodenní práci s kleštěmi snadnější, rychlejší a bezpečnější. S kleštěmi Knipex pracují uživatelé ve více než 100 zemích – a trend je vzrůstající.

 

Výkon, životnost a ergonomie výrobků Knipex jsou zaměřeny na uspokojení požadavků profesionálních uživatelů. Proto firma používá mimořádně kvalitní materiály a moderní výrobní technologie.
Výrobní program s přibližně 1000 položkami umožňuje optimální výběr pro příslušnou aplikaci – a to od oborů kovařství přes jemnou elektroniku až pro moderní odvětví jako solární technika, větrná energie a letectví.

 
 
Kleště TwinForce®
 

Kleště TwinForce® představují mimořádný nástroj pro nejtvrdší požadavky. Kleště TwinForce®od firmy KNIPEX nezískaly bezdůvodně cenu za inovace „EISEN“, která byla poprvé udělena na Veletrhu železářského zboží 2012.
Jejich patentovaná konstrukce s dvojitým kloubem dosáhne ohromujícího 39násobného zesílení ruční síly. Umožňuje extrémně snadné stříhání s minimálním použitím síly (ještě o 50 % snazší než osvědčené silové kleště na štípání drátu). Kleště TwinForce® nejen spolehlivě stříhají všechny hrubé a jemné druhy drátů, ale také bez problémů oddělují nezvyklé materiály, jako např. ocelový pásek.

Novinkou je u kleští na štípání drátu možnost přisazení. I dráty o tloušťce 4 mm stříhají Kleště TwinForce® s 2násobným a 3násobným přisazením. Běžné silové kleště na štípání drátu se stejnou velikostí takové průměry vůbec neuštípnou nebo je uštípnou pouze s vynaložením velmi velké síly. Kleště TwinForce® jsou výjimečnou odpovědí světa kleští na štípání drátu KNIPEX na nejtvrdší požadavky.

 

 

 

 

Video ukázka KNIPEX TwinForce (Vysoce výkonné kleště na štípání drátu)

 

Návrat na začátek strany

 
 
 
 
 
  GT-line
Itálie

Výrobce kufrů, tašek, kufříků a brašen pro nářadí, materiál kufrů je dural, ABS plast, kůže, jsou vyráběny v mnoha typech stavebnicových variantách a také jako oleji vzdorné, nárazuvzdorné do těžkých provozů - ideální pro vaše servisní mechaniky. Výrobky řady Explorer nabízejí vodotěsné provední z kopolymeru polopropylenu.

 
 
 
  REVO WHEELS PTS
BTP 03
TURTLE 350 PTS

Katalog firmy GT-Line ke stažení.

 

Návrat na začátek strany

 
 
 
 

 

 
 Wiha
SRN
 

WIHA, se sídlem v Schonach v Německu, je jedním z předních světových výrobců ručního nářadí pro profesionální použití v průmyslu. V současné době s více než 650 zaměstnanci vyrábí Wiha více než 3500 různých nástrojů.

Firma Wiha vytvořila úzkou spolupráci s vlastními výrobními a odbytovými společnostmi a partnery v důležitých hospodářských regionech Evropy, USA a Asie.

 

Výrobce vysoce kvalitních prémiových nástrojů Wiha patří ke špičkovým značkám v odvětví. Jejich pozice na trhu je založena na nejvyšší kvalitě, na inovacích výrobků se zaměřením na použití, na nejmodernější výrobní technologii a absolutní spolehlivosti. Soustředěním zdrojů do jednotlivých výrobních a tržních segmentů, které poskytují dostatečný potenciál pro neustálý růst, umožňují firmě Wiha dosažení trvalé flexibility a výkonnosti.

Wiha přichází na trh s nepřebernou nabídkou nářadí pro všchna možná odvětví. V nabídce najdete Šroubováky, kleště (včetně elektrikářských do 1000V), momentové nářadí, systémy kombinovaných čepelí, klíče a čepy, bity, pinzety, kladiva s měkkou plochou, měřící nástroje, kloubové hadice, speciální nástroje, smíšené sady Wiha, nářadí VDE a ESD.

 
Momentový šroubovák iTorque
 
Se svými momentovými šroubováky iTorque přichází firma Wiha s absolutní světovou novinku se třemi rozhodujícími argumenty: Inteligentní, inovativní, individuální. Mechatronika je jediná svého druhu se snadným, intuitivním ovládáním.

Moment je komfortně nastavitelný pomocí otočného knoflíku integrovaného přímo v rukojeti. Ergonomická kombinovaná rukojeť je vyrobena z plastu a kovu z vysoce jakostních a robustních materiálů. Velikost držadla je optimálně přizpůsobená rozsahu točivého momentu. Signál kliknutí při dosažení nastavené hodnoty momentu je zřetelně slyšitelný. Kompatibilní se všemi dříky série 2859.

Momentový šroubovák iTorque slouží ke kontrolovanému sešroubování při zadaném točivém momentu, v kombinaci s výměnnou čepelí Wiha Torque.

Momentový šroubovák iTorque je vybaven také integrovaným počítadlem Click Control, který eviduje každé použití. Kalibrační alarm po každém 5000 použití (normalizovaná směrná hodnota/vynulovatelná). Velký digitální displej pro jednoduché, plynulé nastavení hodnoty momentu. Jednoduše přepínatelné jednotky - Nm ↔ in.lb/cNm ↔ in.oz. Univerzální držák nástavců Torque, výměnné dříky pro uchycení nástavců tvar C 6,3 a E 6,3 (1/4") (součást dodávky).

Momentový šroubovák iTorque splňuje normy EN ISO 6789, BS EN 26789, ASME B107.14M.

 

 

Video ukázka k mechatronickému momentovému šroubováku Wiha iTorque

 

Návrat na začátek strany

 
 
 
 
 
  Norbar
Anglie

Světoznámá firma vyrábějící momentové nářadí  Norbar byla založena v roce 1942. Byla první firmou ve Velké Británii, která začala komerčně vyrábět momentové klíče. První požadavek na firmu vznesla britská válečná vláda, když potřebovala zajistit přesné dotažení hlavy válců na leteckém motoru Rolls-Royce Merlin.
V dnešní době firma Norbar zajišťuje výrobu momentového nářadí včetně kalibračních přítstrojů na čtyřech kontinentech. Norbar je ve výlučném vlastnictví potomků zakladatele B. Brodeye.

 

Novinka firmy Norbar pro rok 2016 - Momentový klíč Clicktronic

Nový momentový klíč Clicktronic anglické firmy Norbar byl navržen tak, aby kombinoval osvědčené mechaniky profesionálních klíčů s displejem OLED (Organic Light-Emitting Diode). Výsledkem jsou přesné, trvanlivé, pohodlné a snadno použitelné momentové klíče. Digitální displej poskytuje uživateli více jasnou a snadno čitelnou stupnici, která významně přispívá ke snížení chybného nastavení. Na novém digitálním displeji lze také snadno volit jednotky Nm, dNm, Kgm, Kgcm, Lbf.ft, Lb inch.

 

NOVINKA 2016 ClickTronic
Model Výstupní čtyřhran v palcích Objednací číslo Rozsah (Nm) * Délka (mm) Hmotnost Cena bez DPH v Kč
50
3/8"
15152
10-50
*
333
0,76
8 926
50
1/2"
15153
10-50
*
333
0,76
8 926
100
3/8"
15154
20-100
*
373
0,83
8 926
100
1/2"
15155
20-100
*
373
0,83
8926
200
3/8"
15156
40-200
*
469
1,11
8926
50
1/2"
15166
10-50
*
340
0,77
8664
100
1/2"
15167
20-100
*
392
1,01
8664
200
1/2"
15168
40-200
*
474
1,14
8665
300
1/2"
15157
60-300
*
598
1,49
9272
340
1/2"
15158
68-340
*
960
1,55
9766
*Poznámka: Na displeji klíče můžete volit jednotky Nm, dNm, Kgm, Kgcm, Lbf.ft, Lb inch.

 

Návrat na začátek strany